Ćwiczenia mięśni kegla

Coraz to więcej kobiet, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Brak czucia w kroczu po porodzie

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć wybitnie błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym prawidłowiej, albowiem ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie istotną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, które należy następnie jak z reguły powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie błyskawicznie pozwala ona powrócić do normy i czuć się odpowiednio. Wiele pacjentek oświadcza, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też niedogodności bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *