Italian Cuisine Krakow

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe oraz nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują mniej znane dania takie jak risotto, polentę i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w menu są też nie tak typowe włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność i jedzenie z wielu części Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Posiłek na włoską modę bez wyjątku powinien zawierać również aperitiff. Odrobina alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji typowa praktyka. włoskie przepisy Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi mieć szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *