Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite i wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są właściwie smaczne i godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o nowe smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w tradycyjnej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odnaleźć w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i najlepsze polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *