włoskie jedzenie Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród licznych alternatyw, jakie daje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie jedzenie

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. nowa restauracja włoska w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, minestrone oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *